Zaznacz stronę

Digitalizacja produkcji

W jakim miejscu budowania światowego łańcucha wartości jest Polska? Jak postępuje u nas proces cyfryzacji?

utworzone przez | wrz 23, 2022

 ODCINEK 4 

Jakie jest 6 różnych aspektów związanych z przeprowadzaniem procesu transformacji cyfrowej w polskich firmach produkcyjnych? Digitalizacja produkcji niesie wiele wyzwań. Dane z tym związane i trendy zapowiadają szalenie ciekawą przyszłość. Na wpis i podcast zaprasza serdecznie Adrian Stelmach i Paul Pachowicz.

Digitalizacja produkcji w Polskich realiach

 

W najnowszym nagraniu podcatsu Cyfrowy Bliźniak poruszyliśmy wiele tematów związanych z umiejscowniem naszego kraju na globalnej mapie digitalizacji. Skupiliśmy w głównej mierze naszą uwagę na firmach produkcyjnych. Nie zabrakło mimo wszystki przykładów i wątków z B2C. O czym między innymi dowiesz się z najnowszego nagrania?

 • Dynamiki zatrudnienia w naszym kraju w kontekście przede wszystkim sektora przemysłowego i jaki wpływ miało na to przystąpienie Polski do Unii Europejskiej.
 • Umiejscowienia Polski w budowaniu globalnego łańcucha wartości na przykładzie silnego w naszym kraju sektora Automotive.
 • Aktualizacji a propos Supply Chain i kosztów energii.
 • Zatrudnienia w województwie Śląskim w sektorze przemysłowym. Jak wypadają pozostałe województwa?
 • Polski, jako światowego lidera w % ilości osób zatrudnionych w Manufacturingu.

Digitalizacja produkcji, jaka czeka nas przyszłość?

Podczas naszej rozmowy nie zabrakło wątków związanych z tym, jaka może nas czekać przyszłość w związku z postępującą cyfryzacją, przy jednoczesnych wąskich gardłach, jakimi w wielu procesach są dostawy.

 • Przyszłości Supply Chain. Czy czeka nas w tym obszarze większy protekcjonizm?
 • Tego, w jaki sposób zmienić trend z outsourcingu rąk do pracy rozpocząć budowanie fundamentów pod swoje produkty?
 • Zmiany w infrastrukturze HR firm produkcyjnych. W praktyce zazwyczaj w projektach związanych z automatyzacją nie chodzi o redukcję zatrudnienie, ale lepsze wykorzystanie obecnej załogi.
 • Zdrowego podejście do budowaniu produktów, dzięki reinwestowaniu zysków, które softwarehouse zarabia np. za pośrednictwem body-leasing.

Przeczytaj nasz poprzedni wpis związany z digitalizacja firmy.

  Materiały:

  Cyfrowy Bliźniak

  Sprawdź inne odcinki

  Powiązane odcinki

  Na czym polega efekt cieplarniany?

  Efekt cieplarniany - na czym polega? W jaki sposób codziennymi decyzjami możemy wpłynąć na zmniejszenie efektu cieplarnianego? ODCINEK 46  Czym jest ślad węglowy? Na czym polega efekt cieplarniany? W tym odcinku poruszamy istotne i coraz bardziej W tym nagraniu...

  Ślad węglowy – o co w nim chodzi?

  Ślad węglowy - na czym polega? Ślad węglowy i efekt cieplarniany. Na czym polegają te zjawiska i jaki mamy na nie wpływ? ODCINEK 45  Czym jest ślad węglowy? Na czym polega efekt cieplarniany? W tym odcinku poruszamy istotne i coraz bardziej aktualne zagadnienie - ślad...

  0 komentarzy

  Wyślij komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *