Zaznacz stronę

Zdalna praca

A technologia, która może wzmocnić jej produktywność.

utworzone przez | paź 6, 2022

 ODCINEK 7 

W jaki sposób możliwość, a czasami konieczność pracy zdalnej wpłynęło na naszą rzeczywsitość. Jak pogodzić życie zawodowe i te prywatne pracując z domu? Praca zdalna i to, w jaki sposób technologia może pomóc w odpowiedniej jej organizacji.

Zdalna praca a technologia

 

Goścmi odcinka, który prowadzi Adrian Stelmach i Paul Pachowicz są Mick Al Jindi, Klaudia Raczek. Dwóch specjalistów z różnych, ale bardzo pokrewnych branż. Kreatywny marketing i sprzedaż nowoczesnych technologii. Wspólnym mianownikiem jest tworzenie, a zwłaszcza oprogramowania IT.

Bardzo ciekawa i długa dyskusja (tym bardziej świadczy o tym, że dobrze nam się rozmawiało), w której poruszyliśmy wiele tematów związanych z między innmi:

 • Wpływem pracy zdalnej na ludzi.
 • Kulturą organizacji i budowaniem relacji w warunkach zdalnych.
 • Giełdy Papierów Wartościowych i tego, w jaki sposób przeniosła działania operacyjne do remote?
 • Naszego postrzegania rozwoju narzędzi, które wykorzystuje się do pracy zdalnej (w ostatnich dwóch latach). I tego, jak wpłynęło to na efektywność pracowników?

Zdalna praca a aspekt społeczny

Dłuższe przebywanie na home office powoduje, że może nam brakować kontaktów z innymi ludźmi. W końcu jesteśmy istotami społecznymi. W nagraniu podcastu Cyfrowy Bliźniak poruszyliśmy wiele tematów z tym związanych. Między innymi:

 • Kontekst zaufania w zespole podczas wspólnej realizacji projektów.
 • Negatywne aspekty pracy z biura.
 • Umiejętności i cechy, jakie należy mieć, żeby być skutecznym podczas nawiązywania relacji biznesowych.
 • Umiejętności miękkie, które mogą być wyróżnikiem osób technicznych.
 • Sposobu rozwiązywania problemów, jako najważniejszej cechy skutecznego pracownika.
 • Eventów branżowych i tego, jaka jest konwersja z wydarzeń, które są realizowane zdalnie. Czy przyszłością na rozwój tego obszaru to Metaverse?

Koniecznie sprawdź nasz poprzedni wpis o NFT co to?

  Materiały:

  Cyfrowy Bliźniak

  Sprawdź inne odcinki

  Powiązane odcinki

  Ślad węglowy – o co w nim chodzi?

  Ślad węglowy - na czym polega? Ślad węglowy i efekt cieplarniany. Na czym polegają te zjawiska i jaki mamy na nie wpływ? ODCINEK 45  Czym jest ślad węglowy? Na czym polega efekt cieplarniany? W tym odcinku poruszamy istotne i coraz bardziej aktualne zagadnienie - ślad...

  Jak kupować rozwiązania Przemysł 5.0?

  Jak kupować rozwiązania Przemysł 5.0? W jaki sposób dokonać skutecznego zakupu rozwiązań opartych o piątą i czwartą rewolucję przemysłową? ODCINEK 44  Industry 5.0 - Jak kupić nowoczesne rozwiązania technologiczne? Dziś skupimy się na kluczowych etapach implementacji...

  0 komentarzy

  Wyślij komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *